Αρχική σελίδα » Προβολή νέων

Έναρξη μεταπτυχιακού μαθήματος ‘‘Κβαντικοί Υπολογιστές’’

Ανακοίνωση

Οι παραδόσεις του μεταπτυχιακού μαθήματος ‘‘Κβαντικοί Υπολογιστές’’ (Ε.Φλωράτος) θα ξεκινήσουν την εβδομάδα της 28 Φεβρουαριου 2022.

Η πρώτη συνάντηση θα λάβει χώρα την Δευτέρα 28/2/2022 στις 10.00-12.00 στην αίθουσα σεμιναρίων του Τομέα Πυρηνικής Φυσικής και Στοιχειωδών Σωματιδίων.

Τα μαθήματα θα γίνονται κάθε Δευτέρα και Τρίτη από τις 10.00-12.00 στην αίθουσα σεμιναρίων.

Για περαιτέρω διευκρινίσεις μπορείτε να επικοινωνείτε με τον κ. Φλωράτο στο εξής email: mflorato@pyhs.uoa.gr, το συντομότερο δυνατόν.

Εάν συμμεταάσχετε στο μάθημα, προαπαιτούμενα είναι να έχετε περάσει τα μαθήματα:

• Για τους ήδη μεταπτυχιακούς, τα μαθήματα πρώτου εξαμήνου
  1. Μαθηματικες μεθοδοι φυσικης
  2. Κβαντομηχανικη,
  • Για τους προπτυχιακούς οι οποίοι επιθυμούν να κάνουν διπλωματική στο μάθημα είναι δυνατή η εγγραφή και παρακολούθηση. Προαπαιτούμενα είναι
  1. Μαθ. Μέθοδοι Φυσικής (όλες)
  2. Κβαντική Μηχανική 1 και 2
  3. Ηλεκτρομαγνητισμός 1 και 2

Παρακαλώ στη δήλωση συμμετοχής σας να επισυνάψετε τα στοιχεία σας

1. Ονοματεπώνυμο
  2. Αρ. Μητρώου
  3. Email